חפש

 מידע שימושי לפני תכנון מטבחים מודרניים

תכנון מטבחים מודרניים מהווה משימה שדיירים רבים לוקחים בה חלק בימים אלו. שלא כמו מטבחים מאסכולות עיצוב אותנטיות יותר, אלו מאד קלים לשילוב בבתי-אב ברמה הדקורטיבית. אם אינכם בטוחים במה לבחור ואינכם סגורים על כך שזה יתאים לעיצוב הביתי שלכם, בחירה בפורמט עיצוב מודרני היא הבטוחה ביותר. בשל האופי המינימליסטי של עיצוב זה, נוצרת התאמה פשוט לכל בית בכל נוסח עיצוב. כך תבחרו באופן מושכל את המטבח המודרני שלכם.

תבנית עיצובית בסיסית

תבניתו העיצובית הבסיסית של המטבח המודרני מבוססת על ארונות ומגירות ללא ידיות. במקומן ישנן נימות פתיחה דקות המאפשרות למשוך כל דלת מלמטה. תבנית עיצוב זו גם מתבססת על מדפים חלקים ללא פרופיל צד מתכתי, ועל משטחי עבודה מלבניים מוחלטים ללא סיתות, אשר עשויים מקרמיקה בעיבוד סטנדרטי, ללא מראה של אבן טבעית. משטחים אלו לרוב חד גוניים אך בעלי גוון מבריק מעט.

מבנה תכנוני נדרש

ניתן להטמיע משטח עבודה אחד, כשמאחוריו, מתחתיו ומעליו ישנם ארונות. במידה ובמטבח ישנו עובד נוסף, מומלץ לפנות את אחד הקירות לטובת הצבת משטח עבודה אלטרנטיבי, או להשאיר את העיצוב על כנו ולהוסיף אי למטבח: משטח נוסף שמוצב בתוך החלל. במסגרת המבנה התכנוני הנדרש, מומלץ להקדיש מקום להכנות להצבת תנור, מדיח ומקרר.

גיבוש גוון מדויק עבור הצבע הנבחר

בחרתם צבעים לרכיבי המטבח השונים? כעת יש להתרכז בגוונים מדויקים, בהירים או כהים. את זה עושים בהשוואה לגודלו הפיסי של חדר המטבח. אם הוא קטן, יש לבחור גוונים כהים לכל ארון, מגירה, מדף או משטח עבודה. לעומת זאת, אם הוא גדול יש לבחור גוונים בהירים בהתאמה.

גיבוש עובי-צורה רצוי לכל רכיב בהיבט הדקורטיבי

העובי הוא נושא חשוב שיקבע כיצד רכיב קבע מסוים ייראה במטבח: מתאים, משתלב או לא שייך. בשביל להשיג התאמה, אתם צריכים לגבש את העובי שלו בהתאמה סימטרית לגודל המטבח. ככל שהחדר קטן יותר, יש לבחור משטח עבודה דק יותר וארונות ומגירות בעלי ממד עומק קטן יותר. ככל שהחדר גדול יותר, יש לבחור משטח עבודה עבה יותר וארונות ומגירות בעלי ממד עומק גדול יותר. 
 
למידע נוסף כנוס לאורכיד מטבחים