חפש

בית חכם

בית חכם הינו בית אשר מאפשר לאנשים אשר חיים בו לשלוט בעזרת שלט רחוק על-ידי רוב המכשירים החשמליים אשר נמצאים בבית. בית חכם נועד להקל ככל האפשר על חייהם של דיירי הבית. בית חכם מעבר לכך אמור גם לזהות אותם ולהתאים את עצמו אליהם בצורה אידיאלית. בית חכם מאפשר להגשים פנטזיות שנדמה שסובבים סביב חווית הפינוק ויש כאלה שיגידו אף חווית העצלנות. למשל, בית חכם מאפשר לקום בבוקר ולהפעיל את מכונת הקפה מבלי לצאת מהמיטה. הטכנולוגיה של בית חכם אינה תמיד החדשנית ביותר. בית חכם בעיקר מאגד אלמנטים רבים וטכנולוגיים יחד ויוצר חוויה אחרת עבור הדיירים שלו.

בית חכם הוא כיום בית שיש לאזרחים רבים לא רק בישראל אלא בעולם כולו. עם זאת, הפופולאריות של בית חכם רחוקה מלהיות גבוהה. העובדה היא שמרבית האנשים עדיין לא הפכו את ביתם לכדי בית חכם - לבית שמופעל כמעט לחלוטין מבחינה טכנולוגית ומשופע במכשירים חשמליים ובגדג'טים שונים וחדשים.  רוב האנשים מחליטים לא להפוך את ביתם עד שהוא וכל גם להקרא בית חכם. אצל חלק זהו האלמנט הכלכלי אשר מונע מהם להפוך את ביתם להיות בית חכם. אחרים אינן מתלהבים התלהבות יתרה מטכנולוגיה ומעדיפים פשטות. ישנם כאלה אשר אוהבים לעשות פעולות פשוטות ויום יומיות בכוחות עצמם מבלי להזדקק לטכנולוגיה חדישה. כמו שיש אנשים אשר מעדיפים לרחוץ כלים בצורה ידנית מאשר להכניס כלים מלוכלכים אל תוך מדיח הכלים.

בית חכם הוא חזון אשר נראה כאילו נלקח מבית עתידני. בסרטים רבים ניתן לראות כיצד אנו מתארים את הבתים בעתיד: כאלה שייגרמו לכל בית חכם בן זמננו להראות כמכשיר פרימטיבי להפליא. עם זאת, ישנם רבים אשר נהנים מאוד מרעיון זה ולכן מציידים את הבית שלהם כך שיהפוך להיות בית חכם.